Čištění koberců, tepování sedaček, čištění sedacích souprav a čištění gaučů

Nabízíme tepování koberců, protože i přes to, že pravidelně luxujeme a snažíme se udržovat své koberce, křesla a sedací soupravy, běžným užíváním se na nich projeví určité znečištění například prachem, někdy nám na koberec nebo pohovku upadne nějaký pokrm nebo se něco vyleje. Tato znečištění již není tak jednoduché odstranit a většinou se skvrny na povrchu usadí a stávají se viditelnými. Někdy se rozhodneme v místnosti uspořádat nábytek jinak nebo musíme vymalovat a zjistíme, že části koberců, které byly pod nábytkem, nejsou tak opotřebované. V těchto situacích většinou přichází myšlenka pořízení nového koberce nebo sedací soupravy. To však ve většině případů není nutné, existuje způsob, jak tyto povrchy můžeme vyčistit, aby byly jako nové, jedná se o tepování.

Tepování sedaček, čištění sedacích souprav a čištění gaučů

Nabízíme tepování sedaček, čištění sedacích souprav a čištění gaučů.

Ať už nečekaně vylejete víno, nebo uděláte skvrnu od čokolády, nebo jde jen běžné opotřebení, sedačky v našich domovech opravdu zažívají hodně. A nebudeme si lhát, nikdo z nás nechce sedět na flekatém gauči, že ano?

Tepování sedaček: Když gauč volá SOS

Znáte ten pocit, když se na vaši sedačku usadí něco víc než jen prach? Ať už je to skvrna, která odolává vašim běžným čistícím metodám, nebo jste si jen řekli, že je čas na generální obnovu, tepování sedaček od nás je vaše záchrana.

Tepování sedaček můžete nejdříve zkusit sami

Začněte správným vybavením: neříkejte, že jste sáhli po starém kartáči na nádobí. Pro efektivní tepování je klíčové mít ten správný arzenál – a to znamená investovat do kvalitního tepovače.

Musíte vybrat i správný čistící prostředek: Ne všechny látky jsou stejné. Testujte čistící prostředky na méně viditelném místě, abyste se vyhnuli barevným katastrofám.

Nepodceňujte sílu pravidelné údržby: Jednou za čas přejděte sedačku vysavačem s nástavcem na čalounění, abyste zabránili hromadění nečistot.

Čištění sedaček: Malé tajemství velkého čistění

  • Pravidelnost je klíč: Malé a časté čistění může zabránit velkým problémům. I rychlý vyluxování může udělat divy.
  • Skvrny? Žádný strach: Pro ty nejnáročnější skvrny existují zázračné recepty z domácích ingrediencí. Jablečný ocet a jedlá soda, kdo by to byl řekl, že?
  • Zapomeňte na mokré hadry: Mokrý hadr může být lákavý, ale věřte nám, na čalounění to není ten nejlepší nápad. Používejte vlhký, nikoli mokrý hadr a vždy dodržujte směr tkaní látky.

Každopádně, pokud nechcete riskovat, že si sedačku či gauč sami neodborným čištěním zničíte, zavolejte nás.

Mimo to nabízíme tepování sedaček v automobilech!

Tepování, ale není pouze doménou interiéru domácnosti. Jedná se o hloubkové čištění, které je vhodné na vyčištění sedaček v automobilech. I přes veškerou ohleduplnost při užívání dochází k usazení nečistot na sedačkách, které jsou způsobeny například přenosem z okolního prostředí, ze zvířat, určité skvrny mohou vzniknout konzumací potravin a nápojů nebo jejich převozem. Esteticky nemusí působit dobře také znečištění zapříčiněné špatně vysušenou dešťovou vodou nebo zaschlým bahnem. Odstranění takových skvrn je složitější zejména v důsledku horší dostupnosti jednotlivých míst a komplikovanějšího pohybu při čištění automobilu, proto se většinou této činnosti vyhýbáme. Pokud se ve svém automobilu chcete cítit opět komfortně, svěřte nám jej do péče a my se o vyčištění všech skvrn postaráme.

Jaké jsou důvody  pro tepování?

Estetické
Pachy
Prevence
Skvrny

Prvním je estetický důvod a to protože v naši domácnosti trávíme značnou část dne, zveme si domů naše rodinné příslušníky a známé. Určitě pro nás není příjemné, když máme na koberci, sedací soupravě nebo křesle viditelné znečištění způsobené nějakou potravinou, nápojem nebo znečištění, které je zapříčiněno běžným užíváním těchto předmětů.

Jako větší problém se může jevit takové znečištění v komerčních prostorách, protože se jedná o místa, kde přichází naši klienti, pacienti, obchodní partneři apod., proto je zejména v těchto objektech důležité dbát na estetickou stánku a s tím související čistotu prostorů.

Druhý důvodem je existence pachů, které vznikají například z důvodu kouření v domácnosti, tělesného pachu nebo zápachu ze zvířat. V tomto případě již nestačí běžné ošetření povrchů, ale je nutné přistoupit k hloubkovému čištění s využitím tepování.

Jako neméně důležité se jeví tepování i z preventivních důvodů. To, že povrchy vypadají čistě, neznamená, že nejsou znečištěné. Často je jedná o usazený prach a znečištění způsobené roztoči. Posledním uvedeným důvodem je výskyt skvrn. Při znečištění se nám ve většině případů podaří odstranit pouze povrch předmětů, ale špína se usadí do tkanin. Poté zůstává skvrna v určité míře viditelná a jediným způsobem, jak se ji zbavit je hloubkové čištění tepováním.

Nejdříve vodu smícháme s čisticím prostředkem, který se musí nanést na celý povrch koberce, křesla nebo sedací soupravy. Důležité je nechat tento čistící roztok vsáknout do čištěných povrchů. Takto vstřebaná směs vyčistí nejen povrch samotných předmětů, ale dostane se také do hloubky, kde je špína usazená. V poslední fázi čištění do procesu vchází stroj na tepování. S jeho využitím se z povrchů odsaje tekutina, která obsahuje vodu, čisticí prostředek a veškeré usazené nečistoty. Poté již máme k dispozici krásně čistý a voňavý koberec, křeslo nebo sedací soupravu.

Jak samotné 
tepování probíhá?

1.
Aplikace čistícího roztoku
2.
Hloubkové působení
3.
Odsátí tekutiny
4.
Vyčištěný povrch

Dárkové poukazy pro vaše blízké

Zatímco my se budeme věnovat čistotě Vaší domácnosti, vy si můžete odpočinout, přečíst si knížku nebo sledovat svůj oblíbený pořad.
Pokud budete chtít chvilku odpočinku věnovat někomu blízkému, zatímco my se postaráme o čistotu domácnosti, darujte dárkový poukaz na naše
služby (možno objednat telefonicky nebo emailem).
Greatex