Tepování koberců, sedacích 
souprav a křesel

Tepování sedaček

Nabízíme tepování koberců, protože i přes to, že pravidelně luxujeme a snažíme se udržovat své koberce, křesla a sedací soupravy, běžným užíváním se na nich projeví určité znečištění například prachem, někdy nám na koberec nebo pohovku upadne nějaký pokrm nebo se něco vyleje. Tato znečištění již není tak jednoduché odstranit a většinou se skvrny na povrchu usadí a stávají se viditelnými. Někdy se rozhodneme v místnosti uspořádat nábytek jinak nebo musíme vymalovat a zjistíme, že části koberců, které byly pod nábytkem, nejsou tak opotřebované. V těchto situacích většinou přichází myšlenka pořízení nového koberce nebo sedací soupravy. To však ve většině případů není nutné, existuje způsob, jak tyto povrchy můžeme vyčistit, aby byly jako nové, jedná se o tepování.

Mimo to nabízíme tepování sedaček v automobilech!

Tepování, ale není pouze doménou interiéru domácnosti. Jedná se o hloubkové čištění, které je vhodné na vyčištění sedaček v automobilech. I přes veškerou ohleduplnost při užívání dochází k usazení nečistot na sedačkách, které jsou způsobeny například přenosem z okolního prostředí, ze zvířat, určité skvrny mohou vzniknout konzumací potravin a nápojů nebo jejich převozem. Esteticky nemusí působit dobře také znečištění zapříčiněné špatně vysušenou dešťovou vodou nebo zaschlým bahnem. Odstranění takových skvrn je složitější zejména v důsledku horší dostupnosti jednotlivých míst a komplikovanějšího pohybu při čištění automobilu, proto se většinou této činnosti vyhýbáme. Pokud se ve svém automobilu chcete cítit opět komfortně, svěřte nám jej do péče a my se o vyčištění všech skvrn postaráme.

Jaké jsou důvody  pro tepování?

Estetické
Pachy
Prevence
Skvrny

Prvním je estetický důvod a to protože v naši domácnosti trávíme značnou část dne, zveme si domů naše rodinné příslušníky a známé. Určitě pro nás není příjemné, když máme na koberci, sedací soupravě nebo křesle viditelné znečištění způsobené nějakou potravinou, nápojem nebo znečištění, které je zapříčiněno běžným užíváním těchto předmětů.

Jako větší problém se může jevit takové znečištění v komerčních prostorách, protože se jedná o místa, kde přichází naši klienti, pacienti, obchodní partneři apod., proto je zejména v těchto objektech důležité dbát na estetickou stánku a s tím související čistotu prostorů.

Druhý důvodem je existence pachů, které vznikají například z důvodu kouření v domácnosti, tělesného pachu nebo zápachu ze zvířat. V tomto případě již nestačí běžné ošetření povrchů, ale je nutné přistoupit k hloubkovému čištění s využitím tepování.

Jako neméně důležité se jeví tepování i z preventivních důvodů. To, že povrchy vypadají čistě, neznamená, že nejsou znečištěné. Často je jedná o usazený prach a znečištění způsobené roztoči. Posledním uvedeným důvodem je výskyt skvrn. Při znečištění se nám ve většině případů podaří odstranit pouze povrch předmětů, ale špína se usadí do tkanin. Poté zůstává skvrna v určité míře viditelná a jediným způsobem, jak se ji zbavit je hloubkové čištění tepováním.

Nejdříve vodu smícháme s čisticím prostředkem, který se musí nanést na celý povrch koberce, křesla nebo sedací soupravy. Důležité je nechat tento čistící roztok vsáknout do čištěných povrchů. Takto vstřebaná směs vyčistí nejen povrch samotných předmětů, ale dostane se také do hloubky, kde je špína usazená. V poslední fázi čištění do procesu vchází stroj na tepování. S jeho využitím se z povrchů odsaje tekutina, která obsahuje vodu, čisticí prostředek a veškeré usazené nečistoty. Poté již máme k dispozici krásně čistý a voňavý koberec, křeslo nebo sedací soupravu.

Jak samotné 
tepování probíhá?

1.
Aplikace čistícího roztoku
2.
Hloubkové působení
3.
Odsátí tekutiny
4.
Vyčištěný povrch

Dárkové poukazy pro vaše blízké

Zatímco my se budeme věnovat čistotě Vaší domácnosti, vy si můžete odpočinout, přečíst si knížku nebo sledovat svůj oblíbený pořad.
Pokud budete chtít chvilku odpočinku věnovat někomu blízkému, zatímco my se postaráme o čistotu domácnosti, darujte dárkový poukaz na naše
služby (možno objednat telefonicky nebo emailem).
Greatex